Użytkownicy dróg borykają się z wieloma problemami. Częste remonty, utrudnienia w ruchu czy dziurawe drogi to tylko nieliczne z problemów. Zdarzają się też dużo mniejsze ale nie rzadko bardziej uziemiające nas problemy. Najechanie na krawężnik, szkło czy gwóźdź na drodze i nagle auto jest unieruchomione.

Jeżeli mamy zapas możemy sami wymienić pękniętą oponę jednak czasem zdarza się, że albo nie mamy opony na wymianę, jest ona uszkodzona bądź śruby są zapieczone i ani drgną. W takim wypadku z pomocą nadejdzie fachowiec i pomoc drogowa. Taki fachowiec wymienia koło i usuwa usterkę na miejscu. Jeżeli koło zostało tak uszkodzone, że taka naprawa nie jest możliwa dostarcza taki sam rodzaj koła i opony na miejsce i tam wymienia. Czasami usterka jest poważniejsza, wtedy pomoc drogowa zapewnia holowanie do serwisu i naprawę w warsztacie.

Złapanie gumy przestaje więc być większym problemem, ponieważ nawet jeśli okaże się że sami nie jesteśmy w stanie usunąć usterki bądź wymienić koła mamy do dyspozycji fachowca z pomocy drogowej. Dobrze posiadać takie zaplecze bo nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć na drodze.

Jeździjmy ostrożnie i szerokiej drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *