Rajdy samochodowe są bardzo pasjonujące i przyciągają zazwyczaj bardzo dużą liczbę publiczności. Teamy biorące udział w rajdach mają swoich wiernych fanów, którzy regularnie kibicują im na odcinkach specjalnych.

Z definicji rajdy samochodowe są formą sportu samochodowego polegającego na rywalizacji odbywającej się na drogach publicznych częściowo lub całkowicie otwartych dla ruchu drogowego. Trasa rajdu składa się z zamkniętych dla ruchu odcinków specjalnych oraz z otwartych dla ruchu odcinków drogowych łączących kolejne odcinki specjalne. Rajd taki trwa zazwyczaj kilka dni i składa się z kilku odcinków specjalnych.

Rajdy samochodowe ogląda się z zapartym tchem

Kibice oprócz imponujących samochodów poruszających się z zawrotna prędkością mogą podziwiać również park maszynowy. Na trasie odcinków specjalnych mamy jako kibice wiele do oglądania. Zmagania kierowców na licznych wirażach, szybkich prostych i hopkach ogląda się z zapartym tchem.

Oczywiście nad bezpieczeństwem kierowców, kibiców i innych osób czuwa organizator rajdu. Zobowiązany zapewnić jest zaplecze medyczne, pomoc sanitarną oraz firmę której specjalnością jest pomoc drogowa i holowanie. Zaplecze mechaniczne oraz naprawy bieżące zapewnia Team we własnym zakresie. To zaplecze teamu i naprawy można oglądać w parku maszynowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *